155

Arama motoru optimizasyonu SEO Google, Yahoo, Yandex ve Bing gibi arama motorlarının web sitenizi bulmasını kolaylaştırmakla ilgilidir. Arama motorlarının web sitenizde yayınladığınız bilgileri (web içeriği) bulmasına ve ardından benzer web sitelerine karşı sıralamasına yardımcı olan teknikler kullanır. Kullanıcıların arama motorlarını nasıl kullandıklarını anlamalısınız, web sitenizin ürün veya hizmetinizi aradıklarında görünmesini sağlamak içindir. Bu motorlar web sayfasının alaka düzeyini kullanılan terimle eşleştirerek sıralamalar uygular. Web içeriğinizi müşterinizin ihtiyaçları ile diğer web sitelerine kıyasla daha alakalı hale getirerek en üstte görünme şansınız daha yüksektir. Web sitenizi kurarken; arama motoru optimizasyonu ile web sitenizin sıralamada en iyi şansa sahip olmasını sağlamak için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

Arama motoru optimizasyonu ve anahtar kelimeler

Anahtar kelimeler müşterinin aradığında kullandığı kelimeler veya kelime öbekleridir. Örneğin, ‘online çiçekler’ ve ‘online çiçek nereden satın alabilirim’ ifadelerinin her ikisi de anahtar kelime olarak kabul edilir. Web sitenizde kullanılan anahtar kelimeleri sizi aradıklarında müşteriler tarafından kullanılan kelimelerle eşleştirmek SEO’nun önemli bir parçasıdır. Web sitenize popüler anahtar kelimeler veya kelime öbekleri ekleyin. Bu kelimeler sayfa başlıkları, içerik gibi yerlerde veya hatta kullandığınız resim dosyasının adı olarak kullanılabilir. İşletmeniz, hizmetleriniz veya konumunuzla alakalı anahtar kelimeler kullanın. Bir müşterinin bir aramada kullanacağı her şey bir anahtar kelime veya kelime öbeği olarak kabul edilebilir.

İpucu: Arama motoru optimizasyonu aşamasında anahtar kelimeleri fazla kullanmamaya dikkat edin. Bunun SEO çabalarınız üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. İçeriğinizin hala doğal olarak okunduğundan emin olun.

Sayfa içeriğinizi sık sık yenileyin

Web sitenize haftalık olarak yeni içerik ekleyin. Bu sattığınız yeni bir ürün, hizmet, bir müşteri hikayesi veya ürün videosu hakkında bilgi eklemek olabilir. Web içeriği sayfalarınızı en az 6 ayda bir güncellemek alakalı olmayan içeriği kaldırmak önemlidir. İçeriğinizi yenilemek arama motorlarının web sitenizi daha sık ziyaret etmeye teşvik eder. Ne kadar sık ​​ziyaret ederlerse web sitenizdeki yeni içeriği o kadar hızlı keşfedebilirler. Bazı sıralama avantajları da görebilirsiniz.

Diğer web sitelerinden bağlantı kazanın

Web sayfanıza bir sıralama uygularken arama motorları diğer web sitelerinin sayfanıza ve bir bütün olarak web sitenize bağlantılar sağladığına bakar. Arama motorlarına harici web sitelerinden gelen bağlantılar, içeriğinizin doğruluğu, alaka düzeyi ve kullanışlılığına güven oyu olarak kabul edilir. Ancak tüm bağlantılar eşit kabul edilmez. Saygın web sitelerinden bağlantılar daha az saygın sitelere göre daha fazla ‘ağırlık’ uygulanmaktadır. Genellikle saygın web sitelerinden ne kadar çok bağlantı kazanırsanız o kadar iyi sıralanır.

Meta açıklama etiketini ekleyin

Her zaman arama motoru sonuçlarında gösterilmemesine rağmen meta açıklama etiketi sayfanızın ne hakkında olduğunu söyler. Ayrıca müşterilere sayfanızda tam olarak ne olduğunu söylemek için harika bir fırsattır. Açıklama arama motorlarının sayfanızın ne kadar alakalı olduğunu derecelendirmesine ve sayfanızı nasıl sıralayacaklarına karar vermesine yardımcı olur. Unutmayın içeriğiniz ne kadar alakalı olursa o kadar yüksek sıralama alır. Arama motorlarının sonuçları oluşturmak için içeriğinizi (açıklamalarınız dahil) kullanma şeklini değiştirebileceğini unutmayın. İçeriğinizi güncellemeniz gerekip gerekmediğini görmek için düzenli olarak kontrol etmek en iyisidir.

Grup : Pazarlama
İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Hizmet: Güven: Başarı: