121

Geri bağlantılar, evet konuyu uzatmadan backlink nedir? özetleyelim. Dış alan adlarından alan adınızdaki sayfaları işaret eden bağlantılardır; Aslında farklı alanlardan sizin alanınıza gelen beslemeye geri backlink denir. Daha büyük ölçüde, geri bağlantı profiliniz, alan adınızın geri bağlantı profilinin genel gücüne, alaka düzeyine ve çeşitliliğine katkıda bulunan harici sitelerden (yönlendirme ve besleme alanları olarak bilinir) (backlink) geri bağlantılardan oluşur.

Toplam geri bağlantı sayısı genellikle aynı yönlendiren alandan veya birden çok yönlendiren alandan birçok bağlantı içerebilir. Alan adlarını, kendi alanlarıyla alakalı, yetkili veya bir şekilde yararlıysa içeriğinize geri bağlamak yaygındır.

İdeal olarak geri bağlantılar şu şekilde oluşur; Diğer web sitelerinin ilişkilendirilmek istediği benzersiz içeriklerden alınır. Genel olarak konuşursak, geri bağlantılar alan adınızda dış kaynaklardan bağlanan “güven oyu” yada besleme olarak kabul edilir.

Backlink Nedir? Geri Bağlantılar Neden Önemlidir?

Geri bağlantılar arama motorları ve kullanıcılar oldukça için önemlidir. Bir kullanıcının bakış açısından geri bağlantılar, insanların ilgili konular hakkında başka bilgi kaynakları bulmalarını sağlar. Örneğin, tüketici “en iyi akıllı telefonlar” ile ilgili bir sayfayı ziyaret ediyorsa, diğer operatörlere, cep telefonu sağlayıcılarına veya kullanıcı tarafından oluşturulan inceleme sayfalarına bağlantılar bulabilir. Bağlantılar tüketici deneyimi oluşturur ve gerektiğinde kullanıcıyı istenen bilgiye aktarırlar.

Arama motorları için geri bağlantılar sayfanın önemini ve değerini (yani otorite) belirlemeye yardımcı olur. Tarihsel olarak, geri bağlantıların sayısı bir sayfanın popülerliğinin bir göstergesiydi. Bugün, geri bağlantıların sektörle ilgili farklı sıralama faktörlerine göre değerlendirilme şekli, az sayıda odaklı ve bağlantıların geldiği sitelerin kalitesi hakkında olmalıdır.

Alternatif olarak, güvenilir olmayan ve birçok alandan gelen fazla backlink, alan adınızın olumlu sinyallerini engelleyebilir.

İyi Bir Backlink Nasıl Olmalı?

Doğal bir bağlantı profili oldukça çeşitlidir. Bağlantılar farklı alanlardan gelir ve bağlantıların farklı ve güçlü yönleri olur.

Backlink profilinizi iyi anlamak için, yönlendiren alanlar ve IP’ler, backlink’in geldiği ülke ve üst düzey etki alanı gibi birkaç özelliğine bakmak mantıklıdır. Link bağlantıları diğer sitelerden daha iyi olan alanlar vardır. Bunlar, “güvenilir” kaynak olan ve daha yüksek alan adı yetkisine sahip alanlardır. Örneğin, eğitim kurumlarından (.edu) ve devlet kurumlarından (.gov) gelen bağlantılar çok fazla yetki taşıma eğilimindedir ve arama motorlarına “güvenilir” içerik veya site olarak gösterir.

Geri bağlantılar SEO’ya nasıl yardımcı olur?

Geri bağlantılarınızın doğal göründüğünden emin olun. Web yöneticilerinden sayfalarınıza belirli bir bağlantı metni ile bağlantı kurmalarını istemeyin, çünkü bu, arama motorları tarafından fark edilebilecek ve bir bağlantı cezası olan Penguin’e neden olabilecek bir nedenle sonuçlanabilir. Ayrıca, bir siteden, sitelerindeki her sayfanın altbilgisine bir bağlantı eklemesini istemek gibi geri bağlantı oluşturmak için gölgeli veya doğal olmayan hiçbir şey yapmayın.

ASLA bağlantılar için birine ödeme yapmayı teklif etmeyin!

Sponsorlu içeriği iterek geri bağlantılar oluşturmaya çalışıyorsanız, açıkça “Sponsorlu” yazması gerekir. Bu bir FCC düzenlemesi. Çoğu yayıncı bu geri bağlantıları “ nofollow ” olarak işaretler, ancak yine de bağlantı değeri vardır ve sitenize trafik çekebilirler. Rastgele yapılan link alımları sitelerin ilerlemesini engellemektedir.

Bir zamanlar, DMOZ gibi dizinler liste eklemek ve geri bağlantı almak için iyi bir yerdi.

Büyük web dizinleri artık çok önemli değil. Ancak, sektörle ilgili dizinleri veya niş toplulukları çevrimiçi bulursanız, bu tür bir siteden geri bağlantı almak için web yöneticileri ile bir ilişki kurmaya değer olabilir. .GOV alanları oldukça değerlidir, çünkü bunlar herkes tarafından alınamaz. Yani doğal olarak daha fazla alan değerine sahiptirler.

Grup : Seo Rehberi
Telefon : 0 850 304 4 033
Whatsapp : 0 850 304 4 033
İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Hizmet: Güven: Başarı: