53

Teknik olarak web site pazarlama da, özellikle kuruluşunuz karmaşık ürünler ve hizmetler ile ilgileniyorsa, başarılı bir içerik pazarlama stratejisinin önemli bir unsurudur. Ancak pazarlamacılar ürününüzün arkasındaki teknik yönleri tam olarak anlamadığı zaman zor olabilir. Web sitenizle popüler olmak sanıldığı kadar kolay bir kavram değildir.

Web site pazarlama aşamasında teknik uzmanlık olmadan; Pazarlama ekibinizin temel kitlenizle rezonansa girecek ve nihayetinde okuyucuları müşterilere dönüştürecek içerik üzerinde zorlanır.

Web site pazarlamanın neden bu kadar önemli olduğuna ve daha geniş pazarlama stratejinizin bir parçası olarak başarılı bir şekilde uygulamak için gerekli becerilere bir göz atacağız. Önce web site pazarlamanın gerçekte ne olduğuna bir bakalım.

Web sitenizle popüler olun!

Web sitesi pazarlama, siteye ilgili trafiği çekmek için bir web sitesinin stratejik promosyonudur. Amaç, genellikle bir şirketin ürün veya hizmetleriyle ilgilenebilecek kişileri çekmektir. Bir siteye daha fazla trafik gelmesi, değer teklifinizi potansiyel müşterilerin önüne koymak için daha fazla fırsat anlamına gelir. Peki bu fırsatı firmalar değerlendirebiliyor mu?

Web site pazarlama stratejisinin amacı, arama motoru optimizasyonu (SEO) taktikleri, içerik pazarlaması, sosyal medya katılımı ve diğer dijital ve çevrimdışı çabaların uygulanması ile arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almaktır.

Sektörlerin çoğunda, ilk SERP konumunda yer alan sayfalar , hedef anahtar kelimeleri için trafiğin %50’sinden fazlasını alır. İkinci ve üçüncü konumlardaki sayfalar için keskin bir düşüş var ve 5-20 konumlarındaki sayfalar trafiğin% 5’inden daha azı için rekabet edebiliyor. Düzgün yönetilen bir web site pazarlama stratejisi, işletmenizin yeni müşteriler çekmesine ve sonuç olarak işletmenizin pazardaki payını genişletmesine yardımcı olabilir.

Web siteniz en iyi pazarlama aracınızdır!

Günümüzde markanızın web sitesi, kullanıcıların markanız hakkında bilgi edinebilecekleri ve işletmenizin büyümesine doğrudan katkıda bulunabilecek eylemleri gerçekleştirebilecekleri birincil kanaldır.

Bu kanalı çok iyi değerlendirmeniz için sıra dışı bir planlama gerektirir.

Sosyal medyada çok fazla paylaşım ve beğeni almak iyidir – ancak yalnızca istenen eylemlere dönüşürse. Örneğin, markanızın Facebook sayfasına komik mesajlar göndermek, sosyal takibinizi artırmak için iyi bir yol olabilir. Ancak asıl amaç, bu kullanıcıları, yalnızca rakip markaların dikkatini daha az dağıtmayacakları, aynı zamanda içeriğiniz ile etkileşime girmeleri için daha fazla konuya sahip olarak web sitenize taşımaktır.

Web sitenizi nasıl tanıtabilirsiniz?

Deneyimsizler için, web sitesi tanıtımı göz korkutucu bir görev gibi görünebilir.

2019 yılında tahmini 1.6 milyar kayıtlı web sitesi ve 4 milyardan fazla aktif internet kullanıcısıyla öne çıkmak imkansız bir görev gibi geliyor. İyi haber şu ki, bunun imkansız bir yanı yok. Hedef kitlenizin ne aradığını ve arama motorlarının kaliteli web sitelerini nasıl belirlediğini anladığınızda, internet sizin için dipsiz bir kaynak olabilir.

Grup : Hizmetler
İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Hizmet: Güven: Başarı: